G-PY7E4E7L8M

Czy wiesz, że znowu zmieniły się wzory orzeczeń lekarskich dla kierowców?

Dlaczego zmieniły się wzory orzeczeń dla kierowców?


Ustawodawca od kilku lat co kilka lub kilkanaście miesięcy wprowadzał drobne zmiany dotyczące wymagań lekarskich stawianych kierowcom. Przekładało się to za każdym razem na modyfikacje wzorów orzeczeń lekarskich.

Co powodowały  wielokrotne zmiany wymagań lekarskich dla kierowców?

Zmiany wymagań zdrowotnych dla osób ubiegających się o prawo kierowania pojazdami, publikowane fragmentarycznie na przestrzeni dłuższego czasu spowodowały, że znalezienie aktualnych wymagań wymagało czasochłonnego procesu weryfikacji Rozporządzeń Ministra Zdrowia. Powstał na tym polu chaos prawny. Brak przejrzystości wymagań doprowadził do niewłaściwie wystawianych orzeczeń lekarskich przyszłym kierowcom.

Czy Minister Zdrowia był świadom bałaganu jaki powstał w związku z wielokrotnymi zmianami wymagań lekarskich dla kierowców?


Wszystko wskazuje na to, że ostatnio wprowadzone zmiany przepisów dotyczących wymagań lekarskich dla kierowców zmusiły naszych rządzących do głębszych przemyśleń. 
Dlatego doczekaliśmy się w 2020 r stosownego dokumentu.  Marszałek Sejmu w formie obwieszczenia opublikował jednolity tekst ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. 2020 r., poz. 1268)
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.