JęzykiPolski
WalutyPLN
Strona głównaJednorazowy sprzęt medyczny (PODSTAWOWY)STRZYKAWKI, IGŁYIgły
Skierowanie na badania lekarskie pracownika
Szybki podgląd
8,61 zł
Orzeczenie lekarskie nr ... Zał. 1.20 (rok 2020)
Szybki podgląd
7,26 zł
Karta statystyczna do karty zgonu
Szybki podgląd
11,56 zł
Karta statystyczna do karty zgonu
Szybki podgląd
10,33 zł
Karta statystyczna do karty zgonu
Szybki podgląd
11,56 zł
Książka raportów pielęgniarskich 100k. - Mz/Szp-15 Dokumentacja medyczna okładka
Szybki podgląd
12,18 zł
Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych (rok 2021)
Szybki podgląd
7,13 zł
Orzeczenie lekarskie nr ...   Zał. nr 1.20a (rok 2020)
Szybki podgląd
7,20 zł
Szybki kontakt

Nie znalazłeś druku, którego szukałeś?

Zadzwoń:

tel. 605 321 609

albo skorzystaj z formularza:


Formularz kontaktowy

Igły

Sortuj wg:
Domyślny
Wyświetlanie od 1 do 4 (z 4 pozycji) Stron:  1 
Nowość
Igła iniekcyjna j.u. (0,5 x 25) ,igły iniekcyjne do strzykawki, dispoFINE a\'100szt
Szybki podgląd
Igły do strzykawki - igła iniekcyjna j. u.  0,5 x 25 pokowane po 100 szt. ...

7,24 zł

Nowość
Igła iniekcyjna j.u. (0,7 x 30) ,igły iniekcyjne do strzykawki, dispoFINE a\'100szt
Szybki podgląd
Igły do strzykawki - igła iniekcyjna j. u.  0,7 x 30mm pokowane po 100 szt. ...

7,24 zł

Nowość
Igła iniekcyjna j.u. (0,8 x 40) ,igły iniekcyjne do strzykawki, dispoFINE a\'100szt
Szybki podgląd
Igły do strzykawki - igła iniekcyjna j. u.  0,8 x 40mm pokowane po 100 szt. ...

7,24 zł

Nowość
Igła iniekcyjna j.u. (0,9 x 40) ,igły iniekcyjne do strzykawki, dispoFINE a\'100szt
Szybki podgląd
Igły do strzykawki - igła iniekcyjna j. u.  0,9 x 40mm pokowane po 100 szt. ...

7,24 zł

Wyświetlanie od 1 do 4 (z 4 pozycji) Stron:  1 

Igły iniekcyjne - niezawodne narzędzia

W dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej igły iniekcyjne stanowią nieodzowny element praktyki lekarskiej. Wyjątkowo wszechstronne, odgrywają kluczową rolę w różnych procedurach diagnostycznych, terapeutycznych i pielęgnacyjnych. W niniejszym artykule pragnę przybliżyć igły iniekcyjne, ich zastosowania oraz bezpieczne stosowanie w praktyce medycznej.

Wysoka jakość igieł iniekcyjnych to zasługa precyzyjnego wykonania z wyjątkowo cienkiego i ostrego metalu, zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub tytanu. Ich precyzyjność sprawia, że są idealnym narzędziem do wielu procedur medycznych. Ostrza igieł zostały specjalnie zaprojektowane, by minimalizować ból i urazy podczas wkłuwania się w skórę pacjenta, co przekłada się na komfort pacjenta i skuteczność zabiegów.

Zastosowania igieł iniekcyjnych

Igły iniekcyjne znajdują zastosowanie między innymi w pobieraniu próbek krwi do badań laboratoryjnych. Procedura pobierania krwi, zwana punkcją żylną, polega na delikatnym wprowadzeniu igły do żyły, w celu uzyskania próbki krwi do analizy diagnostycznej. Krew zostaje umieszczona w specjalnej probówce i przekazana do badania w laboratorium. Zazwyczaj, przed wkłuciem, na rękę pacjenta zakładana jest staza automatyczna.

Igły iniekcyjne są również niezbędne do podawania leków, szczepionek i płynów do organizmu pacjenta. Stosowane są w różnych procedurach, takich jak podawanie zastrzyków, wkłucie dożylnie czy podskórnie, w celu dostarczenia leków bezpośrednio do krwiobiegu lub tkanek. Wykorzystanie kaniuli (venflonu) pozwala na zmniejszenie ilości wkłuć, co jest szczególnie istotne dla pacjentów wymagających wielokrotnych podań leków.

Punkcje lędźwiowe są wykonywane, gdy potrzebna jest próbka płynu mózgowo-rdzeniowego, najczęściej w celach diagnostycznych. Procedura polega na delikatnym wkłuciu igły w przestrzeń międzykręgową, w celu uzyskania próbki płynu mózgowo-rdzeniowego. Igły do punkcji lędźwiowych są dłuższe od standardowych igieł iniekcyjnych i zwykle mają od 75 do 90 mm długości.

Bezpieczne stosowanie igieł iniekcyjnych

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego jest kluczowe podczas stosowania igieł iniekcyjnych. Należy pamiętać o używaniu jednorazowych igieł oraz o ich właściwym usuwaniu po użyciu. Po usunięciu z ciała pacjenta igłę należy umieścić w specjalnym pojemniku na odpady medyczne, aby uniknąć przypadkowego ukłucia i zakażenia.

Osoba wykonująca wkłucie powinna być odpowiednio przeszkolona w stosowaniu igieł oraz technikach wykonywania wkłuć, tak aby zminimalizować ból i uszkodzenia tkanek oraz naczyń krwionośnych pacjenta.

Igły iniekcyjne są nieodzownymi narzędziami w medycynie i opiece zdrowotnej. Ich wszechstronne zastosowanie obejmuje pobieranie krwi, iniekcje, punkcje lędźwiowe oraz wkłucia do naczyń krwionośnych. Bezpieczne stosowanie igieł iniekcyjnych, wraz z jednorazowym użytkowaniem i właściwą techniką, jest niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi medycznemu. Dzięki tym precyzyjnym narzędziom, medycyna ma możliwość dokładnej diagnozy, leczenia i pielęgnacji pacjentów.

    Sklep medyczny impact-med.com.pl to sklep medyczny, który oferuje rękawice jednorazowe, rękawice medyczne nitryl, książki medyczne w tym książka raportów, jednorazowe igły do iniekcji oraz paszport techniczny. Jeżeli potrzebujesz orzeczenie lekarskie o zdolności to historia zdrowia i choroby będzie ci potrzebna. W ofercie posiadamy również strzykawki do iniekcji sklep, druki medyczne sklep. Jeżeli porzebna Ci karta drogowa druk, książeczka zdrowia dziecka, karta choroby druk czy koperta poradni to dobrze trafiłeś. Oferujemy naszym klientom wykaz raportów medycznych, i orzeczenie o zdolności druk oryginalny. Najbardziej popularna wśród naszych klientów jest karta badania profilaktycznego druk, medycyna szkolna druk oraz medycyna pracy druk w tym różnego rodzaju informacja dla lekarza druk. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do przemyślanych zakupów.

    ZAAKCEPTUJ
    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.